Souhlasíte s používáním Cookies?


vyrez-nizsi-text-na-pravo-2.svg

Rodinný dům na rozhranní

 

Rok: 2021

Zastavěná plocha:    178,7 m2

Užitná plocha:          163,7 m2

 

... dům pro mladou rodinu, respekt k místu, ekonomické řešení ...

 

Pozemek rodinného domu je na rozhranní mezi Teplicemi a Novosedlicemi, navazuje na zástavbu bytovým domů s uličními fasádami obce Novosedlice a na rozvolněnou spíše obchodní a průmyslovou zástavbu okraje města Teplice.

Rodinný dům je posazen na pozemek do jeho středu, odcloněn od rušné komunikace Míru přístřeškem na 2 auta a malým skladem, hlavní orientace místností převažuje východ - západ, kvůli modelaci terénu je dům navržen ve dvou výškových úrovních.


Jednopodlažní objekt tvoří celkem 2 hmoty:

Dům s pultovou střechou s dětskými pokoji a technickým zázemím domu a vějířovitá hmota společenské části domu s ložnicí rodičů. 
Každá hmota zahrnuje vlastní materiálové řešení: 
Dům s pultovou střechou - bílá omítka a jednopodlažní hmota - důraz na obklad z červených cihel a omítka růžové barvy, vějířovitý objekt zastřešen extenzivní zelenou plochou střechou, ta nejen zadržuje prebytečnou vláhu, ale zabezpečuje i vyrovnané klima pod ní.


Západní strana domu je orientovaná přímo do zahrady, je zde rozlehlá terasa přístupná z obývacího pokoje a kuchyně. 
V zadní zahradě vzniká pocit soukromí a intimity (možno navázat koupacím přírodním jezírkem), mezi domem a přístřeškem vzniká obytný dvůr, prostor se zpevněnou plochou rozšiřuje obytnou plochu domu,
uliční strana domu je reprezentativní.