Souhlasíte s používáním Cookies?


vyrez-nizsi-text-na-pravo-3.svg

Přístřešek pro běžkaře

Rok: 2018

Zastavěná plocha:    200,7 m2

Užitná plocha:          175,6 m2

 

... dřevěná bouda k odpočinku, zelená střecha nejen pro kolemjdoucí ...

 

Jedná se o jednopodlažní dvoutraktovou dřevostavbu chaty, dále o novostavby 2 mazacích bud - otevřených dřevěných přístřešků.

Objekt novostavby je jednopodlažní hmota obdélníkového půdorysu se zastřešením 2 pultovými střechami ve spádu 9° ve 2 různých výškových úrovních. Objekt je orientován rovnoběžně se stávající štěrkovou komunikací s přístupem ze severní strany a velkými okny na jih. Pultová střecha přilehlá ke komunikaci pro pěší je navržena jako zelená střecha porostlá extenzivní zelení.

Přístup k objektu je po nezpevněné štěrkové cestě, která vede přes vlastní pozemek a je využívána veřejností i okolními chataři. Během letním měsíců je objekt přístupný , během zimních měsíců je objekt přístupný pouze rolbou či skútrem. Zpevněná komunikace končí u nádraží Nové Město, kde jsou zajištovány a upravovány parkovací místa. Přístup k objektu novostavby je předpokládán pouze pro pěší, kromě zásobování objektu v letním období.

 
Novostavba chaty bude sloužit pro potřeby oddílu TJ Lokomotiva Teplice- běžecké lyžování jako ohřívárna a klubovna pro děti a rozhodčí během tréninkových programů. Dále bude sloužit jako zázemí pro rozhodčí a organizátory během konaných místních běžkařských závodů.

K objektu bude přičleněn nevytápěný krytý přístřešek, který bude sloužit jako zázemí a lyžárna dětí během provozu objektu.