Souhlasíte s používáním Cookies?


vyrez-nizsi-text-na-pravo-4.svg

Rodinný dům u kruhového tvrziště

Rok: 2021

Zastavěná plocha:    196,0 m2

Užitná plocha:          205,5 m2

 

... dům ve svahu s garáží, bydlení v zahradě, kámen a dřevo ...

 

Jedná se o novostavbu rodinného domu na nezastavěném svažitém pozemku v Krupce – Bohosudov, 
pozemek je středně rozsáhlý, 1117 m2 a svou polohou umožnuje vytvořit soukromé bydlení v zeleni pozemek je obklopen výstavbou rodinných domů a zahradami.

Návrh rodinného domu využívá přirozenou morfologii terénu. Objekt kopíruje svažitou komunikaci a je otevřen svými výhledy na jihozápad s důrazem na České středohoří s jeho vrcholy. Hmota je jednoduchý dvoupodlažní kvádr zaseknutý do terénu.
1.NP slouží jako vstup a technické zázemí domu vč. garáže, obytná část je navržena v celém 2. NP.
Důraz je kladen na velké prosklení nejen rohových oken (které neruší výhledy) a zároveň zajištění soukromí domu-orientace domu, zastínění posuvnými panely.

Na pozemku je navržena poloha podzemního sklípku, který je přístupný ze zpevněné plochy příjezdové cesty, z horní zahrady není viditelný, bude kompletně zahrnut terénem vč. zelené střechy.

Materiálově je dům navržen jako kombinace kamenné podezdívky a dřevěného vertikálního obkladu ze sibiřského modřínu/event. thermowood v horním podlaží.
Kámen se také propisuje částečně do interieru formou kamenných dělících stěn - v obývacím pokoji a v ložnici, kde kamenná stěna expanduje ven do zahrady a zajištuje oddělení ložnice od terasy.
Doplňujícími materiály na fasádě je šedá omítka a betonové prvky - pohledový bílý beton na schodech a dlouhé zdi u vjezdu na pozemek.
Předpokládá se extenzivní zeleň na ploché zelené střeše a porůstání popínavou zelení u betonové zdi a dalších prvků v zahradě.

Dispozičně objekt odpovídá rodinnému domu se zázemím, ložnicí rodičů a dvěmi dětskými pokoji, 
dominantním prostorem je hlavní obytný prostor jídelny s krbem a prosklením na 3 světové strany.