Souhlasíte s používáním Cookies?


Dům Dubice

Rodinný dům Dubice

Rok: 2022

Zastavěná plocha:    144,6 m2

Užitná plocha:          189,5 m2

 

... dům v CHKO České Středohoří, moderní bydlení v lesíku ...

 

 

Obec Dubice -dvojvesnice skládající se z obce Dubice a Dubičky byla založena počátkem 13. století kolem kostelíka sv. Barbory.
Na východě Dubiček se svažuje strmá stráň k Labi a výhledy do širokého okolí jsou turistickým spotem celé oblasti.
Dotčený pozemek leží uprostřed mezi Dubicemi a Dubičkami v nově vzniklé lokalitě určené pro výstavby rodinných domů.

Lokalita s nově zastavěnými domy nemá jednotný charakter stejně jako celá oblast.

Dle podmínek ÚP je možno zastavět stavbou pouze pozemek p.p.č. 475/168, vycházelo se z velmi stísněných podmínek, tzn. veškerý stavební program se musel vejít na tento pozemek, kromě zpevněných ploch teras vč. parkovacího stání. 

Je navržen hlavní objekt RD - klasická hmota obdélného půdorysu s šikmou sedlovou střechou se sklonem 52°. Objekt má 1 nadzemní podlaží a obytné podkroví. Klasická venkovská hmota je doplněna dvěmi kamennými zdmi, mezi nimiž je vystavěna přístavba hlavního obytného prostoru -kuchyně a obývacího pokoje. V dálkových pohledech je vnímana hmota přístavby jako kamenná přilehlá zed ke stávajícímu objektu tak, jak je v původních vesnicích zvykem. Přístavba je zastřešena plochou pochozí střechou, jež je obytná a zahrnuje jak terasu, tak střešní zahradu - zelenou střechu. 

Rodinný dům je navržen v bílé omítce s střešní krytinou z pálených tašek typu bobrovka či podobné, cihlové matné barvy.
Přístavba je obložena místním kamenem světlé barvy.
Objekt přístavby je maximálně otevřen okenními otvory na pozemek p.p.č. 475/167, jež sice nesmí být zastavěn, ale zatraktivňuje celý pozemek svým lesním charakterem.
Obytnou plochu rozšiřuje krytá terasa kovovou subtilní konstrukcí, k níž se napnou lanka pro porůstání popínavou zelení, popř. mobilní texitlní plachta bílá barvy. Pevné zastřešení čirým sklem tvoří pouze část nad vstupem.

RD se otáčí zády k sousednímu pozemku na severní straně, ve fasádě nejsou žádné okenní či jiné otvory, vzdálenost od sousedního pozemku je 2 m