PK Atelier

RD Šeřík

Dům s dílnou a zahradním domkem

Poslední nezastavěný pozemek v kolonii nových rodinných domů v Proboštově. Sousední zastavěné parcely určují uspořádání nového domu.
Záměrem investora není postavit pouze soliterni rodinný dům uprostřed louky, jak je tomu v současnosti zvykem, ale vytvořit rodinné soukromé zázemí s mnoha zákoutími. Proto je součástí návrhu i řešení koncepce zahrady, teras, porostlých zídek a propojení domu se zahradním domkem, v němž je umístěna venkovní kuchyně a dílna. Vnější prostor je určen pro pobyt rodiny stejně jako ten vnitřní a je důležitou součástí návrhu. Velké prosklené plochy ho propojují s domem, nebo snad dům je propojen s venkovním prostorem?

RD je dvoupodlažní s typickou dispozicí pro 4člennou rodinu. Navíc je v přízemí pokoj pro hosty/pracovna s vlastním zázemím. Do zahrady vybíhá jednopodlažní hmota obývacího pokoje a jídelny. Z druhé strany je dům uzavřen zahradním domkem a v zahradě vzniká uzavřený prostor - dvůr, tak jako tomu bylo v dřívějších dobách. 
2. podlaží RD je určeno pro spaní.
Obývací, tedy společenský prostor je pojat velkoryse - vysoká výška stropů spolu s přiznanými trámy - krokvemi střechy, určuje charakter prostoru - volný, vzdušný, otevřený, poctivý , solidní s variabilní dispozicí.

Materiály
Fasády jsou řešeny ve štukové omítce v kombinaci s  obkladem z lícových cihel - pásků, objekt jednopodlažní hmoty  a objekt zahradního domku je obložen dřevěným obkladem ze sibiřského modřínu.  Nároží vstupu je zdůrazněno obkladem z lícovek.
Zídky v zahradě jsou obloženy přírodním kamenem.
Terasy jsou pojaty částečně jako dřevěné podium, částečně z dlažby.
Střechy na jednopodlažních objektech jsou navrženy jako zelené s extenzivní zelení, šikmá střecha domu je pojata jako klasická s taškami.

Fotogalerie

Parametry

Plocha pozemku: 880 m2
Zastavená plocha: 187 m2
Užitná plocha: 0 m2
Obestavěný prostor: 0 m3
Investor: soukromý
Místo stavby: Proboštov u Teplic
Spolupráce:
Rok: 2015

Seznam všech realizací

Webové stránky běží na Redakčním systému Clips ®. Webdesign a vytvoření webu zajistila firma clickmedia.cz

Mapa stránek | Kontakt