PK Atelier

RD Proboštov

PŘÍSTAVBA A MODERNIZACE RD

Záměrem investora je přístavba a rekonstrukce stávajícího malého RD v klidné obytné části obce Proboštov - Proboštovský sad.
Objekt má 2 Nadzemní a 1. Podzemní podlaží. Svou velikostí nevyhovuje rodinnému bydlení dnešního standardu. Proto je v návrhu počítáno s půdorysným rozšířením domu o 3,3 m od štítové strany na sever. Dům tak získá reprezentativní a prostorný vstup spolu s pohotovostním wc a v 2. NP potom získá 2 malé pokoje.
Obývací pokoj a jídelna jsou odděleny krbovou vložkou s průhledem. Jídelní část je nově prosvětlena oknem do zahrady na východ. Část s obývacím pokojem je prosvětlena velkým oknem se zvýšeným parapetem, a to západním sluncem z ulice. Stávající okno na jih je využito, ubourán jeho parapet a slouží jako posuvné dveře směrem na jižní nově navrženou terasu.
1.NP je dále doplněno o 2 lehké přístřešky ze dřevěných lepených profilů. Jedná se o dřevěné skelety na betonových patkach zapuštěných do terénu. Oba přístřešky jsou architektonicky pojaty ve stejném stylu, jeden slouží jako kryté garážové stání, 2. jako venkovní terasa s přístupem do zahrady. Jsou kryty polykarbonátovými deskami čirými s minimálním sklonem. Terasa slouží, kromě obytné funkce, také jako jakýsi slunolam z jižní strany.V létě chrání obytné vnitřní prostory před přehříváním.
2. NP bude sloužit pro klidovou zonu domu.
Vstupní část domu je zdůrazněna cihlovou stěnou nenosnou z plných cihel typu Klinker s průhledy (některé cihly budou vynechány). Pouze v místě branky a garážových vrat bude ztužena pilířkem z cihel plných pohledových. Tato stěna je významný architektonický  a prostorutvorný prvek. Je určena k porůstání zelení po napnutých nerezových lancích. stejný prvek se objeví i v interieru domu - v zádveří. Tam je nosná stěna obložena cihelným obkladem keramickými pásky.I tady bude porůstat zelení v květináčích.
Tento rodinný dům, jehož stávající konstr. materiály jsou ze dřeva, bude i v přístavbách vystavěn ze dřeva.

Fotogalerie

Parametry

Plocha pozemku: 0 m2
Zastavená plocha: 0 m2
Užitná plocha: 0 m2
Obestavěný prostor: 0 m3
Investor: soukromý klient
Místo stavby: Proboštov
Spolupráce: Ing.arch. Martin Mucha
Rok: 2011

Seznam všech realizací

Webové stránky běží na Redakčním systému Clips ®. Webdesign a vytvoření webu zajistila firma clickmedia.cz

Mapa stránek | Kontakt