PK Atelier

Přístavba Košťany

Záměrem investora je přistavět obytný prostor ke stávajícímu rodinnému domu typu okál a tím rozšířit celkovou obytnou plochu. Díky přístavbě získá uživatel kryté stání min. 2 automobily a zároveň velkou ložnici s šatnou v 1. nadzemním podlaží. Objekt přístavby je záměrně navržen až k těsné blízkosti pozemku souseda z důvodu maximálního využití celkové plochy pozemku. V přízemí tak sloupy přístavby tvoří rovněž oplocení. Přístavba bude provedena tak, aby základy přístavby nepřesahovali hranici vlastního pozemku.
Hmota nového objektu bude odsazena o 1 m směrem do zahrady od stávajícího RD a bude tedy respektovat stávající zástavbu. Stávající RD je součástí dvojdomu, kdy jednotlivé RD jsou osazeny o 1 m. Z uliční fronty bude fasáda spíše uzavřená a bude respektovat stávající velikost oken, naopak směrem do zahrady bude přístavba maximálně otevřená velikými prosklenými plochami. Přístavba bude propojena se stávající terasou v 1. NP vlastní novou terasou.
Materiálové řešení počítá s úpravou vlastního RD,a to změnou barevnosti fasády na bílou, výměnou stávajících plastových oken za hliníkové šedé, výměnou vstupních dveří. Dále je navrženo materiálově upravit nízký rizalit vedle vstupu.K objektu bude přistavěna krytá ocelovo-skleněná pergola u vstupu do domu. Materiálové řešení přístavby je pojato jako kombinace šedé omítky, vnějšího obkladu (cembonit, dřevo s metalickým nátěrem).

Fotogalerie

Parametry

Plocha pozemku: 749 m2
Zastavená plocha: 57 m2
Užitná plocha: 0 m2
Obestavěný prostor: 0 m3
Investor: soukromý
Místo stavby: Kamenný Pahorek
Spolupráce:
Rok: 2014

Seznam všech realizací

Webové stránky běží na Redakčním systému Clips ®. Webdesign a vytvoření webu zajistila firma clickmedia.cz

Mapa stránek | Kontakt